Menu / szukaj

Pasek gotowy na walkę w Yamaha R6 Dunlop Cup

Adrian Pasek wystartuje w ten weekend w pierwszej rundzie motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na torze Lausitzring. Jego udział w pełnym cyklu niemieckiej serii wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania i jest uzależniony od powodzenia projektu crowdfundingowego wspieram.to – największej akcji finansowania społecznościowego w historii polskiego sportu.

23-latek z Kolbuszowej to najlepiej zapowiadający się polski zawodnik motocyklowy młodego pokolenia. Na swoim koncie ma m.in. tytuł drugiego wicemistrza Polski juniorów, jazdę w czołówce Pucharu Europy Juniorów, a nawet start w mistrzostwach świata klasy Supersport. Rok temu debiutował w Yamaha R6 Dunlop Cup, serii towarzyszącej prestiżowym mistrzostwom Niemiec IDM Superbike, regularnie walcząc w czołówce i sięgając po wysokie, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Czytaj dalej

Pasek o krok od realizacji przełomowego projektu wspieram.to

Największy projekt crowd-fundingowy w historii polskiego sportu jest o krok od realizacji. Adrian Pasek potrzebuje jednak Waszej pomocy aby postawić kropkę nad i, i zostać motocyklowym mistrzem!

23-letni Adrian Pasek to najbardziej utalentowany i najlepiej rokujący motocyklista młodego pokolenia w Polsce. Na swoim koncie ma tytuł drugiego wicemistrza Polski juniorów, zwycięstwa i podia w Pucharze Europy Juniorów, a nawet starty w mistrzostwach Europy i świata. W tym roku „Pasio” chce podbić prestiżowy, niemiecki puchar Yamaha R6 Dunlop Cup i wrócić dzięki temu do mistrzostw świata. Czytaj dalej

Adrian Pasek liczy na dalsze starty dzięki crowdfundingowi

Adrian Pasek, najbardziej obiecujący polski motocyklista młodego pokolenia, walczy z czasem przed startem wyścigowego sezonu. Aby zgromadzić niezbędny budżet, „Pasio” postanowił sięgnąć po popularny ostatnio nie tylko w świecie motorsportu crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe.

23-letni dziś Pasek motocyklową karierę rozpoczynał od stuntu, jako 16-latek zostając najmłodszym wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie. Wkrótce wystartował w wyścigach, w swoim debiucie w sezonie 2011 zostając wicemistrzem Polski juniorskiej klasy Superstock 600. Rok później Pasek ścigał się już na arenie międzynarodowej, w holenderskim Assen wygrywając pierwszy wyścig sezonu prestiżowego Pucharu Europy Juniorów przy MŚ World Superbike. W efekcie po raz podczas rundy mistrzostw świata odegrano wówczas Hymn Polski.
Czytaj dalej