Menu / szukaj

Pasek o włos od podium na Nurburgringu

Adrian Pasek wywalczył swój najlepszy rezultat sezonu, w wyścigu czwartej rundy motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup finiszując na czwartym miejscu na słynnym, znanym z Formuły 1, niemieckim torze Nurburgring.

Regularnie najszybszy z trójki Polaków w ponad trzydziestoosobowej, międzynarodowej stawce, Pasek udał się na Nurburgring prosto z Oschersleben, gdzie tydzień temu wyrównał swój najlepszy wynik tego sezonu, drugi raz z rzędu finiszując na szóstej pozycji. Tym razem ścigając się na dobrze znanym sobie obiekcie, 22-latek z Kolbuszowej liczył na jeszcze lepszy rezultat i w niedzielę zrealizował swój plan.

Swój potencjał Pasek zasygnalizował już na samym początku weekendu, kończąc drugi trening wolny na trzeciej pozycji. Po starcie do niedzielnych zmagań na przesychającym torze z szóstego pola, Pasek natychmiast awansował na czwarte miejsce, a po kilku okrążeniach na prowadzenie, po czym wrócił na czwartą pozycję, którą dowiózł do mety, sięgając po swój najlepszy dotychczas rezultat w prestiżowej, niemieckiej serii. Czytaj dalej

Pasek szósty na Oschersleben, następny Nurburgring!

Adrian Pasek wyrównał swój najlepszy rezultat uzyskany w tym roku w motocyklowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup, podczas trzeciej rundy serii kończąc niedzielne zmagania na niemieckim torze Oschersleben na szóstym miejscu. W najbliższy weekend Polak wystartuje w kolejnym wyścigu. Tym razem na znanym m.in. z Formuły 1, słynnym Nurburgringu.

22-latek z Kolbuszowej rozpoczął swoje tegoroczne zmagania w prestiżowym, niemieckim cyklu, sięgając w maju po siódmą lokatę na torze Lausitzring, a następnie finiszując na szóstym miejscu w belgijskim Zolder. Choć w miniony weekend czekał go start na kolejnym nowym dla siebie torze, na którym wcześniej przeprowadził tylko krótkie, jednodniowe testy, Pasek znów liczył na solidny rezultat i walkę w czołówce.

Były drugi wicemistrz Polski kategorii Superstock 600, który ma na swoim koncie także starty w Pucharze Europy Juniorów i mistrzostwach świata Supersport, w sobotę zakończył kwalifikacje na torze Oschersleben na piątym miejscu w stawce 32 zawodników z całej Europy, zaś dzień później wyrównał swój najlepszy rezultat z Zolder, kończąc wyścig na szóstym miejscu. Czytaj dalej

Pasek z nowym podejściem na Oschersleben

Adrian Pasek wystartuje w ten weekend w trzeciej rundzie motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, na niemieckim torze Oschersleben licząc na kolejny solidny wynik po zajęciu szóstego miejsca w ostatnich zmaganiach w belgijskim Zolder. Najszybszy Polak w stawce przystępuje jednak do niedzielnego wyścigu z nowym podejściem.

22-letni Pasek rozpoczął swoje starty w prestiżowej, niemieckiej serii, od wywalczenia na początku maja siódmej pozycji na Lausitzring, następnie sięgając po szóstą lokatę na zupełnie nowym dla siebie torze w belgijskim Zolder. Choć rywalizuje w tym roku w międzynarodowej, ponad trzydziestoosobwej stawce bardzo doświadczonych zawodników z całej Europy, utalentowany motocyklista z Kolbuszowej od początku sezonu jest przekonany, że będzie w stanie walczyć o czołowe pozycje. Czytaj dalej

Pasek z życiówką w pucharze Yamahy w Zolder

Adrian Pasek zakończył drugi wyścig motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6 Dunlop Cup na szóstym miejscu, w belgijskim Zolder poprawiając swoje siódme miejsce z majowego debiutu w tej wymagającej, międzynarodowej serii. Dzięki kolejnemu solidnemu wynikowi najszybszy Polak w stawce umocnił się jednocześnie w klasyfikacji generalnej.

Pasek od początku weekendu popisywał się w Zolder imponującym tempem, piątkowe treningi kończąc na drugiej pozycji w stawce trzydziestu zawodników z całej Europy, a w sobotę sięgając po piąte pole startowe. „Weekend zapowiadał się bardzo dobrze, a ja czułem, że mam szansę na walkę o podium – wyjaśnia 22-latek z Kolbuszowej. – Piątkowe treningi zakończyłem z drugim czasem, z minimalną stratą do lidera, a zestawienie najszybszych sektorów pokazywało, że mogę jeszcze urwać dobre pół sekundy na okrążeniu.” Czytaj dalej