Menu / szukaj

Adrian Pasek liczy na dalsze starty dzięki crowdfundingowi

Adrian Pasek, najbardziej obiecujący polski motocyklista młodego pokolenia, walczy z czasem przed startem wyścigowego sezonu. Aby zgromadzić niezbędny budżet, „Pasio” postanowił sięgnąć po popularny ostatnio nie tylko w świecie motorsportu crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe.

23-letni dziś Pasek motocyklową karierę rozpoczynał od stuntu, jako 16-latek zostając najmłodszym wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie. Wkrótce wystartował w wyścigach, w swoim debiucie w sezonie 2011 zostając wicemistrzem Polski juniorskiej klasy Superstock 600. Rok później Pasek ścigał się już na arenie międzynarodowej, w holenderskim Assen wygrywając pierwszy wyścig sezonu prestiżowego Pucharu Europy Juniorów przy MŚ World Superbike. W efekcie po raz podczas rundy mistrzostw świata odegrano wówczas Hymn Polski.

Rok temu Pasek debiutował w niemieckim pucharze Yamahy R6, serii, która w przeszłości wielu młodym zawodnikom otwierała drzwi do mistrzostw świata. Regularna walka w czołówce i ocieranie się o podium sprawiły, że w tym roku celem motocyklisty z Kolbuszowej jest rywalizacja o najwyższe lokaty i zrobienie kolejnego kroku w kierunku mistrzostw świata.

Dziś nie ma już wątpliwości, że Adrian jest jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych polskich zawodników. Aby jednak w ogóle ustawić się na starcie sezonu, który rozpocznie się już za miesiąc, w pierwszy weekend maja na torze Lausitz, Pasek musi zgromadzić niezbędny budżet. To jeszcze trudniejsze niż walka z najszybszymi młodymi motocyklistami z całej Europy.

Wyznaczający nowe standardy w polski wyścigach, Pasek po innowacyjność postanowił sięgnąć także poza torem, decydując się na coraz popularniejszy, nie tylko w świecie motorsportu, crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe.

Paskowi pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, aby zgromadzić sto trzydzieści tysięcy złotych niezbędnych do przejechania całego, składającego się z ośmiu wyścigów sezonu. Jego inicjatywa na portalu wspieram.to już w pierwszych dniach pomogła jednak zebrać wśród kibiców kilkanaście tysięcy złotych, dlatego „Pasio” jest pewien, że razem ze swoimi fanami odniesie w tym roku kolejny sukces. Oczywiście, zgodnie z ideą crowdfundingu, osobom, które go wesprą, Pasek zamierza odwdzięczyć się nie tylko wynikami na torze.

Więcej informacji o crowdfundingowej inicjatywie Adriana znaleźć można pod adresem www.wspieram.to/adrianpasek . Dodatkowe informacje na stronie adrianpasek.com oraz oficjalnym fan page’u facebook.com/adrianpasek .

Adrian Pasek
„Sporty motorowe cieszą się w Polsce rosnącą popularnością wśród kibiców, którą jednak trudno przełożyć na zainteresowanie sponsorów, ale nie jesteśmy jedyni. Dzięki crowdfundingowi, czyli finansowaniu społecznościowemu, powstaje muzyka, filmy, czy szereg projektów podróżniczych i sportowych. Rok temu po takie rozwiązanie z powodzeniem sięgnął nawet jeden z zespołów Formuły 1. Wiem, że stać mnie na walkę o czołowe pozycje nie tylko w pucharze Yamahy R6, ale także na dalszy rozwój mojej kariery, dlatego zrobię wszystko, aby ponownie ustawić się w tym roku na starcie. Wsparcie kibiców i doping podczas wyścigów wielokrotnie dodawały mi skrzydeł na torze, dlatego wiem, że mogę liczyć na fanów sportów motorowych także teraz. Razem możemy osiągnąć kolejne wyścigowe sukcesy!”

Dodaj komentarz

imię i nazwisko*

E-mail* (nie publikowany)

strona www