Menu / szukaj

Pasek gotowy na uliczny pojedynek

Adrian Pasek wystartuje w najbliższy weekend na niemieckim torze Schleizer Dreieck w piątej z ośmiu rund międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup. Czeka go wyjątkowe wyzwanie. Najbliższe zmagania są jedynymi w sezonie, podczas których zawodnicy ścigają się na ulicznej pętli.

Na początku lipca, mimo bolesnej kontuzji stopy, Pasek ukończył na węgierskim Hungaroringu wyścig czwartej rundy sezonu na ósmym miejscu. Dwa tygodnie później dwukrotnie stanął na podium podczas wyścigów mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w czeskim Moście. W efekcie powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej WMMP do 37 punktów.

Ponownie w pełni sił, „Pasio” liczy w ten weekend na walkę o kolejne w tym roku podium i awans z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu. Liczący 3,8 km i składający się z czternastu zakrętów, uliczny tor na przedmieściach Schleiz znajduje się niedaleko autostrady A9, 120 kilometrów na południe od Lipska. Rok temu, w swoim debiutanckim sezonie w Yamaha R6 Dunlop Cup, Adrian startował tam z szóstej, a finiszował na siódmej pozycji. Czytaj dalej

Kontuzjowany Adrian Pasek ósmy na Węgrzech

Adrian Pasek pokazał determinację i mimo kontuzji ukończył wyścig czwartej rundy międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup na ósmej pozycji.

Do zmagań na znanym z Formuły 1 Hungaroringu 23-latek z Kolbuszowej przystępował z zamiarem walki o kolejne podium. Pasek pokazał tempo pozwalające na rywalizację o czołowe pozycje, co potwierdził sięgając w kwalifikacjach po trzecie pole startowe. Niestety, w sobotę „Pasio” zaliczył także dwie wywrotki.

W efekcie do niedzielnego wyścigu aktualny lider mistrzostw Polski klasy Superstock 600 ustawił się z bolesną kontuzją dużego palca prawej nogi, która mocno utrudniała mu jazdę. Choć wystrzelił spod świateł i objął prowadzenie w pierwszym zakręcie, obolały i osłabiony, Adrian nie był w stanie utrzymać tempa czołówki. Na finiszu Polak wygrał jednak czteroosobowy pojedynek o ósme miejsce, sięgając po osiem punktów do klasyfikacji generalnej, w której na półmetku sezonu zajmuje czwarte miejsce.
Czytaj dalej

Adrian Pasek gotowy na Węgry po kolejnej wygranej w Polsce

Adrian Pasek wystartuje w najbliższy weekend w czwartej rundzie międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup. „Pasio” ruszy na węgierski tor Hungaroring prosto z Poznania, gdzie wygrał właśnie dwa wyścigi mistrzostw Polski klasy Superstock 600.
Pasek zdominował zmagania w Poznaniu, w kwalifikacjach sięgając po najlepszy rezultat z przewagą blisko trzech sekund nad kolejnym zawodnikiem z klasy Superstock 600, a następnie z łatwością wygrywając oba wyścigi. W sobotę jego przewaga na mecie wynosiła aż minutę. W niedzielę 52 sekundy. Nie oznaczało to jednak samotnej jazdy. W obu wyścigach Adrian ostro walczył z rywalami dosiadającymi mocniejszych motocykli kategorii Supersport, dwukrotnie meldując się na mecie przed nimi. Po pięciu zwycięstwach w sześciu pierwszych wyścigach WMMP, „Pasio” ze sporą przewagą prowadzi w klasyfikacji generalnej Superstock 600. Czytaj dalej