Menu / szukaj

Trudny weekend Paska na Oschersleben

Adrian Pasek ukończył wyścig przedostatniej, siódmej rundy niemieckiego motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na trzynastym miejscu, ale chce wrócić do czołówki podczas ostatniego wyścigu sezonu, we wrześniu.

22-latek z Kolbuszowej solidnie rozpoczął swój drugi w tym roku weekend na torze Oschersleben, gdzie w czerwcu finiszował na szóstej pozycji. W czwartek Pasek ukończył bowiem pierwszy trening wolny na szóstym miejscu w stawce trzydziestu zawodników z całej Europy.

Później jednak kapryśna pogoda w połączeniu z testowaniem licznych zmian ustawień motocykla mocno utrudniły „Pasiowi” zadanie. Po kwalifikacjach najszybszy z Polaków spadł na trzynaste pole startowe i w niedzielę na takiej też pozycji ukończył sam wyścig, choć przez większą jego część jechał w pierwszej dziesiątce i zanim spadł deszcz gonił grupę walczącą o siódmą pozycję. Czytaj dalej

Pasek wraca na Oschersleben

Adrian Pasek wystartuje w najbliższy weekend w siódmej i przedostatniej rundzie motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6 Dunlop Cup na torze Oschersleben, gdzie w czerwcu zajął solidne, szóste miejsce. Najszybszy z Polaków w międzynarodowej stawce liczy na kolejny finisz w czołówce.

22-latek z Kolbuszowej ma za sobą pracowity weekend podczas szóstej rundy serii w holenderskim Assen, gdzie razem z zespołem udało mu się poprawić ustawienia swojej Yamahy przed dwoma ostatnimi wyścigami sezonu. Pasek liczy, że modyfikacje pozwolą mu na zrobienie kolejnych postępów.

W ponad trzydziestoosobowej stawce zawodników z całej Europy, Adrian ukończył wszystkich dotychczasowych sześć wyścigów w pierwszej dziesiątce, a po wywalczeniu swojego najlepszego rezultatu, czwartego miejsca na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring w czerwcu, liczy, że podczas drugiego w tym roku startu w Oschersleben, sięgnie po kolejne punkty. Czytaj dalej

Pasek dziewiąty w Assen

Adrian Pasek ukończył wyścig szóstej rundy motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup w holenderskim Assen na dziewiątej pozycji i na dwa wyścigi przed końcem swojego debiutanckiego sezonu w niemieckiej serii zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej niemieckiej serii.

Wspólnie z nowym technikiem, Pasek poświęcił treningi wolne w Assen na poprawę ustawień swojej Yamahy R6, kończąc pracowite kwalifikacje na czternastej pozycji w stawce trzydziestu zawodników z całej Europy.

Skupienie się na ustawieniach motocykla opłaciło się jednak podczas samego wyścigu, w którym już na pierwszym okrążeniu 22-latek z Kolbuszowej odzyskał aż sześć pozycji, przebijając się a czternastego na ósme miejsce i po zaciętej walce ostatecznie finiszując na dziewiątej lokacie. Na torze, na którym dwa lata temu wygrał wyścig Pucharu Europy Juniorów, ‚Pasio’ liczył co prawda na wyższą pozycję na mecie, ale jest jednocześnie przekonany, że praca nad ustawieniami maszyny zaprocentuje podczas kolejnych startów. Czytaj dalej

Pasek wraca na wyjątkowy tor

Adrian Pasek wystartuje w ten weekend w szóstej rundzie pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Zmagania odbędą się na torze w holenderskim Assen, gdzie młody, polski motocyklista odniósł największy do tej pory sukces w swojej karierze, wygrywając tam dwa lata temu wyścig prestiżowego Pucharu Europy Juniorów.

Pasek ma za sobą serię udanych startów w pierwszych pięciu wyścigach niemieckiego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Po ostatniej rundzie na ulicznym torze Schleiz 22-latek z Kolbuszowej awansował na szóste miejsce w tabeli i na trzy wyścigi przed końcem sezonu wciąż ma szansę na walkę o podium w klasyfikacji generalnej.

Póki co najszybszy z trzech Polaków startujących w pełnym cyklu wśród ponad trzydziestu zawodników z całej Europy ma jednak inne priorytety. W swoim debiutanckim sezonie w niemieckiej serii ‚Pasio’ stawia na naukę i regularne postępy, które zresztą prezentuje od początku roku. Czytaj dalej