Menu / szukaj

Pasek punktuje na Ringu

Adrian Pasek zakończył wyścig trzeciej rundy międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup na czwartej pozycji. Po minięciu linii mety najszybszy Polak w stawce został jednak ukarany za wyprzedzanie na żółtej fladze i ostatecznie sklasyfikowany na dziewiątej lokacie.

23-latek z Kolbuszowej rozpoczynał weekend jako wicelider tabeli po drugim miejscu w belgijskim Zolder. Na znanym z Formuły 1, niemieckim torze Nurburgring, Pasek od początku weekendu narzucał tempo, w stawce 38 zawodników uzyskując najlepszy rezultat w pierwszej sesji treningowej.

Po starcie z siódmej pozycji Adrian ukończył niedzielne zmagania na czwartym miejscu, jedenaście sekund za zwycięzcą i tylko trzy od kolejnego podium. Wyprzedzanie rywala w zakręcie, w którym wywieszona była po wypadku żółta flaga, zakończyło się jednak karą. Pasek został więc sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. W efekcie „Pasio” spadł z drugiej na trzecią pozycję w tabeli. Czytaj dalej

Pasek wraca na Ring

Adrian Pasek wystartuje w ten weekend w trzeciej rundzie motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring, na którym rok temu wywalczył swój najlepszy wynik sezonu, „Pasio” chce w niedzielę rywalizować o kolejne trofea.

Po drugim miejscu w drugim wyścigu międzynarodowych zmagań, Pasek wraca do akcji z apetytem na kolejne sukcesy. Rok temu 23-latek z Kolbuszowej właśnie na Nurburgringu sięgnął po swój najlepszy rezultat sezonu, a wcześniej z powodzeniem startował w prestiżowym Pucharze Europy Juniorów. Czytaj dalej