Menu / szukaj

Pasek awansuje w tabeli po wyścigu na ulicznym torze Schleiz

Adrian Pasek awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej niemieckiego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup po wywalczeniu siódmego miejsca w wyścigu piątej rundy serii na ulicznym torze Schleiz.

Pasek przystępował do niedzielnych zmagań po sięgnięciu w ostatnim wyścigu po swój najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie w niemieckich zawodach, czwarte miejsce na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring, ale tym razem czekało go jeszcze trudniejsze zadanie. Uliczny tor Schleiz był dla niego bowiem całkowitą nowością. Wcześniej 22-latek z Kolbuszowej, najszybszy z trzech regularnie startujących w serii Polaków, nie przejechał tam ani jednego okrążenia.

„Byłem bardzo zaskoczony tym co zobaczyłem w Schleiz – wyjaśnia „Pasio”. – To coś zupełnie innego niż wyścigi na normalnym torze, ale było to też ciekawym, nowym doświadczeniem. Schleiz to typowo uliczny tor. Jest więc bardzo szybki, wąski, wymagający kondycyjnie; szczególnie dla przedramion i nieco niebezpieczny. Dwa zakręty przejeżdża się na szóstym biegu, a więc jest bardzo szybko i nie ma ani chwili na odpoczynek. Trzeba bardzo uważać. Mimo wszystko udało mi się bardzo szybko złapać niezłe tempo, choć pierwszy trening upłynął pod znakiem strasznego upału.” Czytaj dalej

Pasek rozpoczyna drugą połowę sezonu na ulicznym torze

Adrian Pasek rozpocznie w najbliższy weekend drugą połowę swojego debiutanckiego sezonu w niemieckim, markowym pucharze motocyklowych Yamaha R6 Dunlop Cup od startu na wymagającym, zupełnie nowym dla siebie, ulicznym torze Schleiz. Choć czeka go trudne zadanie, Polak liczy na kolejny solidny wynik.

W pierwszych czterech rundach sezonu Pasek notował regularne postępy, zaczynając od siódmej lokaty na Lausitzringu, a ostatni wyścig, w ponad trzydziestoosobowej stawce, kończąc na świetnym, czwartym miejscu. W efekcie najszybszy z trzech startujących w serii Polaków zajmuje na półmetku tegorocznej rywalizacji świetne, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, w której do wicelidera traci zaledwie kilka punktów.

Motocyklistów ścigających się na identycznych motocyklach Yamaha YZF-R6 obutych w takie same opony Dunlop czeka teraz bardzo zacięta druga połowa sezonu. Co prawda najbliższy wyścig odbędzie się na zupełnie nowym dla Adriana, a do tego ulicznym torze w Schleiz, ale już kolejne obiekty 22-latek z Kolbuszoej zna doskonale. Czytaj dalej