Menu / szukaj

JUNIOR BOGDANKI GOTOWY NA PRZEDOSTATNIĄ RUNDĘ EJC

Motocyklista lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartuje w najbliższy weekend w siódmej, przedostatniej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Adrian Pasek tym razem ruszy do walki na słynnym, niemieckim torze Nurburgring.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, rozpoczął rywalizację w European Junior Cup od zwycięstwa w pierwszej rundzie w Holandii, z miejsca stając się głównym faworytem serii. Środkowa część sezonu upłynęła jednak pod znakiem kontuzji prawego barku, z powodu której „Pasio” spadł na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Adrian wrócił już jednak do zdrowia, a na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych do zdobycia, wciąż jest w grze o triumf w klasyfikacji generalnej, do której lidera, Austriaka Lucasa Wimmera, traci jedynie 24 oczka.

Adrian Pasek:  „Czuję się coraz lepiej. Wciąż poddaję się rehabilitacji kontuzjowanego barku, ale na motocyklu nie będzie to już problemem. Liczę w ten weekend na dalsze postępy i walkę o podium. Wystartowaliśmy na torze Nurburgring w stawce zdecydowanie mocniejszych motocykli w wyścigu sześciogodzinnym. Pierwszy raz startowałem w stylu endurance, dobiegając do motocykla na prostej startowej, ale już na pierwszym okrążeniu awansowaliśmy z czterdziestej, na dziesiątą pozycję. Przede wszystkim mogliśmy jednak poznać tor, który jest bardzo ciekawy. Nie mogę się więc doczekać powrotu do akcji.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po miesięcznej przerwie, nasi juniorzy wracają na tor na kolejną rundę EJC, ale sierpień wcale nie oznaczał dla nas wakacji. Cała trójka trenowała w Poznaniu i Brnie, a także wystartowała w wyścigu sześciogodzinnym na torze w Nurburgring, co pozwoliło poznać jego konfigurację. Mamy nadzieję, że Adrian czuje się już dobrze i cała nasza trójka będzie w szczytowej formie podczas trzech ostatnich wyścigów. Liczymy na finisz w ścisłej czołówce w Niemczech i równie udany weekend podczas ostatniej, podwójnej rundy we Francji.”

Dodaj komentarz

imię i nazwisko*

E-mail* (nie publikowany)

strona www