Menu / szukaj

Stunt Riding German Open 2010, Hockenheim, 4 – 6 Czerwca 2010

Stunt Riding German Open 2010 to już druga edycja tej stuntowej imprezy. Podobnie jak rok temu zawody zostały zlokalizowane na terenie toru Hockenheim. W porównaniu do poprzedniej edycji organizatorzy zapewnili o wiele więcej miejsca stunterom biorącym udział w zawodach.

Sesje treningowe zostały zlokalizowane na przygotowanych dwóch miejscówkach, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli dowolnie ćwiczyć zaplanowane przejazdy. Również powiększona została Stunt Area, na której odbywały się kwalifikacje i challenge. Finał zawodów podobnie jak rok temu został rozegrany na prostej startowej toru F1.  Zmianie uległ również regulamin zawodów, który w nowej formie zdecydowanie podniósł rywalizację. Sędziowie otrzymali do dyspozycji skalę ocen co pół punktu, skrócono czas przejazdów kwalifikacyjnych do 3 minut. Zmianie również uległy zasady przejazdów finałowych, do których tym razem mogło awansować 8 – miu najlepszych zawodnkiów z kwalifikacji, jednocześnie zwiększono czas przejazdów finałowych do 4 i pół minuty. Zawodnicy, którzy po kwalifikacjach zajmowali pozycje od 9 do 31 miejsca, rozgrywali challenge, w których walczyli o poprawienie zajmowanego miejsca.

W tym roku do Hockenheim przyjechało 41 zawodników z 13 krajów, z których najliczniejszą grupę stanowli francuzi. Polskę reprezentował Adrian Pasek, Stunter 13, Raptowny i Łukasz FRS. Już piątkowe sesje treningowe potwierdziły bardzo wysoki i wyrównany poziom stunterów reprezentujących różne style przejazdów. Sobotnie kwalifikacje rozegrane zostały w istnie tropikalnej atmosferze, którą poza panującym upałem sprawnie dogrzewali zawodnicy niesamowitymi ewolucjami.

Po pierwszej sesji kwalifikacji Adrian zajmował 5 miejsce ex aequo z czwórką innych zawodników!! Druga seria kwalifikacji to przedewszystkim emocjonujące show i pokaz najwyższych umiejętności zawodników walczących o lokaty premiowane awansem do wielkiego finału. Ostatecznie Adrian zajął 7 miejsce ex aequo z Jorianem Panomarefem. Tym sposobem w finale mogliśmy cieszyć się :) obecnością dwóch polskich stunterów Pasia i Stuntera13.

W wielkim finale ku radości obecnych kibiców stunterzy zaprezentowali przejazdy na najwyższym poziomie. Adrian zaprezentował swój najlepszy przejazd podczas tych zawodów i pomimo uszkodzenia zbiorniczka od HB utrzymał rewelacyjną 7 pozycję!!!. Stunter 13 w emocjonującym pojedynku wywalczył podium zajmując III miejsce w zawodach, któremu z tego miejsca gratulujemy :). ŁukaszFRS oraz Raptowny zajeli odpowiednio 19 i 21 pozycję.

Podsumowując weekend w Hockenheim, cieszy udział, aż czterech polaków w zawodach o tak wysokim poziomie. Poza sportowym aspektem był to  również wspaniały weekend, który spędziliśmy w niezapomnianej atmosferze panującej na paddocku w gronie stuntowej rodzinki.

Po zawodach Adrian powiedział:

„Stunt Riding German Open 2010 to moje pierwsze zawody stunterskie w tym roku w jakich udało mi się wystartować. Na miejscu byliśmy na dzień przed treningami, żeby rozstawić cały nasz sprzęt, zaklimatyzować się na torze i wypocząć przed zawodami. Również w czwartek poznaliśmy się z Mattem Griffinem, który okazał się naprawdę super gościem, a później dołączyła do nas reszta polskiej ekipy i tak już byliśmy w komplecie. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji wszyscy zawodnicy podnieśli swój poziom, a różnice punktowe w pierwszej 10 były minimalne. Nie mniej jednak przez cały czas panowała luźna i przyjemna atmosfera, dzięki której zrobiliśmy naprawdę fajny show. Szczerze to chyba był to mój najlepszy wyjazd stunterski w moim życiu. Cały czas dopisywał mi świetny humor i byłem wyluzowany, a do tego 7 miejsce w finale ex aequo z Jorianem Ponomarefem, z czego jestem bardzo zadowolony. Korzystając z okazji chciałbym z tego miejsca pogratulować świetnych przejazdów w wykonaniu Rafała, Raptownego oraz ŁukaszaFRS. Świetnie, że mogliśmy razem pokazać kawał dobrego polskiego stuntu na międzynarodowej arenie.”