Menu / szukaj

JUNIORZY BOGDANKI PUNKTUJĄ PRZED WŁASNYMI KIBICAMI W BRNIE

Cała trójka młodych motocyklistów Bogdanki wywalczyła punkty podczas niedzielnego wyścigu piątej rundy Pucharu Europy Juniorów w czeskim Brnie. Wracający po kontuzji Adrian Pasek, dojechał do mety na szóstym miejscu.

Pasek przystępował do rywalizacji przed własnymi kibicami, choć wciąż nie wrócił do pełni sił po niedawnej kontuzji barku, jednak nie zamierzał rezygnować z walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej serii EJC. Adrian ruszał do wyścigu z ósmej pozycji i finiszował na szóstym miejscu, dzięki czemu jest siódmy w klasyfikacji generalnej, ze stratą trzydziestu pięciu punktów do lidera.

Niedzielny wyścig EJC w Brnie wygrał lider tabeli, Austriak Lukas Wimmer, przed Gastonem Garcią i Javierem Orellaną.

Adrian Pasek: „Lekarze odradzali mi co prawda start w Brnie, ponieważ kontuzja barku znów mogła się odnowić, ale musiałem spróbować. Rozpocząłem weekend spokojnie, łapiąc tempo i oszczędzając bark, ale po kwalifikacjach wiedziałem już, że stać nas na dobry wynik przed własnymi kibicami. Dobrze wystartowałem i jechałem w czołowej grupie, ale w drugiej połowie wyścigu musiałem nieco odpuścić, aby oszczędzać bark. Straciłem z tego powodu kilka pozycji, ale przywiozłem do mety cenne punkty, więc jestem zadowolony.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Juniorzy pokazali się przed polskimi kibicami z bardzo dobrej strony, choć może sam wynik wyścigu nie jest dobrym odzwierciedleniem ich szybkości. Zarówno Artur, jak i Adrian, mieli świetne tempo, porównywalne do liderów. Cieszy nas jednak również fakt, że także Szymon był dzisiaj bardzo szybki i zaczyna zbliżać się zarówno do swoich kolegów zespołowych, jak i do ścisłej czołówki. Czekamy już na Silverstone, gdzie nasi Juniorzy powinni zaliczyć w nadchodzącym tygodniu krótkie testy.”

Dodaj komentarz

imię i nazwisko*

E-mail* (nie publikowany)

strona www