Menu / szukaj

ADRIAN PASEK PRZED WŁASNYMI KIBICAMI W BRNIE

Zawodnik zespołu Bogdanka Junior Team Poland wraca po kontuzji i w najblizszy weekend wystartuje w piątej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Niedzielny wyścig w czeskim Brnie będzie jego domowym startem.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, prowadził w klasyfikacji generalnej serii EJC po dwóch pierwszych rundach i zwycięstwie w holenderskim Assen, ale kontuzja prawego barku sprawiła, że opuścił dwa ostatnie wyścigi i spadł na szóstą pozycję w tabeli. Jego strata do lidera wynosi jednak zaledwie 21 punktów i przed własnymi kibicami „Pasio” zapowiada w niedzielę ostrą walkę. Adrian wraca na tor, choć wciąż doskwiera mu kontuzja. „Pasio” liczy jednak, że będzie mógł bez przeszkód przejechać cały weekend wyścigowy przed własnymi kibicami.

Niedzielny wyścig EJC, serii w której wszyscy zawodnicy dosiadają identycznych motocykli KTM 690 Duke, rozpocznie się o godzinie 14:25. Relacja na żywo na antenie Sportklubu.

Adrian Pasek: „Czuję się zdecydowanie lepiej niż przed ostatnią rundą i zrobię wszystko, aby wystartować w niedzielnym wyścigu. To nie tylko nasze domowe zmagania, ale także weekend bardzo istotny dla losów klasyfikacji generalnej, więc nie może zabraknąć mnie na starcie. Rozpocząłem już treningi i rehabilitację, także jestem dobrej myśli i chcę znów walczyć w czołówce. Liczę także na mocny doping polskich fanów, których z pewnością nie zabraknie na trybunach.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Artur i Szymon intensywnie ostatnio trenowali zarówno w Poznaniu, jak i w Brnie, dlatego jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie podczas najbliższej rundy. Spodziewamy się, że obaj będą walczyć w czołówce. Dużą niewiadomą jest za to forma Adriana, któremu wciąż doskwiera kontuzja. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ostatniej rundy, kiedy po pierwszym treningu musiał wycofać się z dalszej jazdy. Gdyby tak się stało, Adrian straciłby realną szansę na walkę o triumf w klasyfikacji generalnej, dlatego trzymamy kciuki, że wszystko będzie w porządku. Z drugiej strony, jeśli tylko wystartuje w wyścigu, jestem przekonany, że nawet pomimo kontuzji, będzie w niedzielę walczył o czołowe pozycje.”

Dodaj komentarz

imię i nazwisko*

E-mail* (nie publikowany)

strona www